  • YLB12CR34 Pack of 10 high polished titanium internally threaded labrets, Thickness 1.2mm, with 3x4mm flat cross tops
    YLB12CR34
    Pack of 10 high polished titanium internally threaded labrets, Thickness 1.2mm, with 3x4mm flat cross tops
    SKU:
    YLB12CR34
    Thickness:
    1.2mm (16g) | 0.9mm Internal Thread Standard
    Top Part Size:
    3x4mm
    __countPackage:
    10
    MSRP:
    Now: Price per pack: ₣8.74
    Product Description
    This product is available in size 6mm to 12mm and can be used for lip monroe helix and a variety of ear piercing.
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range.