YYLB12UN
Pack of 10 internally threaded UFO labret posts with 4mm convex base plate in high polished titanium, thickness 1.2mm
- SKU:
- YYLB12UN
- Material:
- G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
- Thickness:
- 1.2mm (16g) | Deep 0.9mm Internal Thread Standard
- __countPackage:
- 10
MSRP:
Now:
Price per pack:
Product Description
Pack of 10 internally threaded UFO labret posts with 4mm convex base plate in high polished titanium, thickness 1.2mm with deep threading.
All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range.
Product Videos
Custom Field
Material G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
Thickness 1.2mm (16g) | Deep 0.9mm Internal Thread Standard
__countPackage 10
Product Reviews
Recommended
Pack of 5 PVD plated titanium internally threaded UFO labret posts with 4mm convex base plate, thickness 1.2mm
Pack of 10 internally threaded labret posts with 2.5mm base plate in high polished titanium, thickness 1.2mm
Pack of 10 internally threaded labret posts with 4mm base plate in high polished titanium, thickness 1.6mm
Pack of 10 internally threaded labret posts in high polished titanium, thickness 1.2mm
Pack of 10 high polished titanium internally threaded labrets with convex base plate, Thickness 1.2mm, ball size 3mm