  • YYLB12UN Pack of 10 internally threaded UFO labret posts with 4mm convex base plate in high polished titanium, thickness 1.2mm
    YYLB12UN
    Pack of 10 internally threaded UFO labret posts with 4mm convex base plate in high polished titanium, thickness 1.2mm
    SKU:
    YYLB12UN
    Material:
    G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
    Thickness:
    1.2mm (16g) | Deep 0.9mm Internal Thread Standard
    __countPackage:
    10
    Product Description
    Pack of 10 internally threaded UFO labret posts with 4mm convex base plate in high polished titanium, thickness 1.2mm with deep threading.
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range.