  • UYLB12UN Pack of 5 PVD plated titanium internally threaded UFO labret posts with 4mm convex base plate, thickness 1.2mm
    UYLB12UN
    Pack of 5 PVD plated titanium internally threaded UFO labret posts with 4mm convex base plate, thickness 1.2mm
    SKU:
    UYLB12UN
    Material:
    G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
    Thickness:
    1.2mm (16g) | Deep 0.9mm Internal Thread Standard
    __countPackage:
    5
    MSRP:
    Now: Price per pack: 17.85zł
    Product Description
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range.