  • TYB12J4H Pack of 10 high polished titanium G23 half jewel balls with a 4mm diameter and a bezel set crystal, 1.2mm threading
    TYB12J4H
    Pack of 10 high polished titanium G23 half jewel balls with a 4mm diameter and a bezel set crystal, 1.2mm threading
    SKU:
    TYB12J4H
    Material:
    G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
    Threading:
    1.2mm (16g)
    Ball Size:
    4mm
    __countPackage:
    10
    MSRP:
    Now: Price per pack: 57.43NOK
    Product Description
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range.