  • YBN16CZ58 Wholesale pack of 3 high polished titanium internally threaded belly bananas, Thickness 1.6mm, with 5 mm and 8 mm round prong set CZ stones
    YBN16CZ58
    Wholesale pack of 3 high polished titanium internally threaded belly bananas, Thickness 1.6mm, with 5 mm and 8 mm round prong set CZ stones
    SKU:
    YBN16CZ58
    Material:
    G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
    Thickness:
    1.6mm (14g) | 1.2mm Internal Thread Standard
    Ball Size:
    5+8mm
    __countPackage:
    3
    Product Description
    This product is available in size 8mm to 12m and can be used for navel piercings.
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range.