  • TSG12HCZB Wholesale Pack of 5 Titanium G23 hinged septum segment rings with forward facing prong set CZ, Thickness 1.2mm
    TSG12HCZB
    Wholesale Pack of 5 Titanium G23 hinged septum segment rings with forward facing prong set CZ, Thickness 1.2mm
    SKU:
    TSG12HCZB
    Material:
    G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
    Thickness:
    1.2mm (16g)
    __countPackage:
    5
    MSRP:
    Was:
    Product Description
    Wholesale Pack of 5 Titanium G23 hinged septum segment rings with forward facing prong set CZ, Thickness 1.2mm, this is the ideal septum hinged segment ring.
    Size 6mm has 12 CZ stones
    Size 8mm has 16 CZ stones
    Size 10mm has 20 CZ stones
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range.