  • YLB12X06 Pack of 5 high polished titanium internally threaded labrets, Thickness 1.2mm, with cross-shaped top with prong set CZ stones
    YLB12X06
    Pack of 5 high polished titanium internally threaded labrets, Thickness 1.2mm, with cross-shaped top with prong set CZ stones
    SKU:
    YLB12X06
    Thickness:
    1.2mm (16g) | 0.9mm Internal Thread Standard
    __countPackage:
    5
    Product Description
    This product is available in size 6mm to 12mm and can be used for lip monroe helix and a variety of ear piercing.
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range.