  • ULB12BF3 Pack of 5 Gold PVD plated titanium internally threaded labrets, Thickness 1.2mm, with 3mm multi-crystal balls with epoxy resin cover.
    ULB12BF3
    Pack of 5 Gold PVD plated titanium internally threaded labrets, Thickness 1.2mm, with 3mm multi-crystal balls with epoxy resin cover
    SKU:
    ULB12BF3
    Thickness:
    1.2mm (16g) | 0.9mm Internal Thread Standard
    Ball Size:
    3mm
    __countPackage:
    5
    MSRP:
    Now: Price per pack: 43.06zł
    Product Description
    Pack of 5 Gold PVD plated titanium internally threaded labrets, Thickness 1.2mm, with 3mm multi-crystal balls with epoxy resin cover. This product is available in size 6mm to 10m and can be used for lip and cheek piercings as well as a wide range of ear piercings.
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range