  • ULB12B3U Pack of 5 Gold PVD plated titanium internally threaded labrets with convex base plate, Thickness 1.2mm, ball size 3mm
    ULB12B3U
    Pack of 5 Gold PVD plated titanium internally threaded labrets with convex base plate, Thickness 1.2mm, ball size 3mm
    SKU:
    ULB12B3U
    Material:
    G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
    Thickness:
    1.2mm (16g) | Deep 0.9mm Internal Thread Standard
    Ball Size:
    3mm
    __countPackage:
    5
    MSRP:
    Now: Price per pack: 61.30NOK
    Product Description
    This product is available in size 6mm to 10m and can be used for lip and cheek piercings as well as a wide range of ear piercings.
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range.