  • TCB12BJ3H Pack of 10 Titanium circular barbells, Thickness 1.2mm, with two 3mm half balls with a bezel set crystals
    TCB12BJ3H
    Pack of 10 Titanium circular barbells, Thickness 1.2mm, with two 3mm half balls with a bezel set crystal
    SKU:
    TCB12BJ3H
    Material:
    G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
    Thickness:
    1.2mm (16g)
    Ball Size:
    3mm
    __countPackage:
    10
    MSRP:
    Was:
    Now: Price per pack as low as: 50.36zł - 51.12zł
    Product Description
    Pack of 10 Titanium circular barbells, Thickness 1.2mm, with two 3mm half balls with a bezel set crystals.
    This product is available in size 6mm to 14mm and can be used as eyebrow helix or septum piercing.
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range
    Product Videos
    Custom Field
    Material G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
    Thickness 1.2mm (16g)
    Ball Size 3mm
    __countPackage 10
    Product Reviews
    Recommended
    • TCB12BJ3 Pack of 10 Titanium circular barbells, Thickness 1.2mm, with two 3mm bezel set crystal balls TCB12BJ3 Pack of 10 Titanium circular barbells, Thickness 1.2mm, with two 3mm bezel set crystal balls
      TCB12BJ3
      Pack of 10 Titanium circular barbells, Thickness 1.2mm, with two 3mm bezel set crystal balls