  • YYB12N3L Pack of 25 high polished titanium balls with 3mm diameter for 1.2mm internally threaded post with deep threading
    YYB12N3L
    Pack of 25 high polished titanium balls with 3mm diameter for 1.2mm internally threaded post with deep threading
    SKU:
    YYB12N3L
    Material:
    G23 Titanium - 6AL4V-ELI | ASTM F136
    Threading:
    1.2mm (16g) | Deep 0.9mm Internal Thread Standard
    Ball Size:
    3mm
    __countPackage:
    25
    MSRP:
    Now: Price per pack: 66.13NOK
    Product Description
    All our titanium G23 body jewelry is made from ASTM F136 Titanium / Titanium - 6Al4V-ELI. Click here to see our Titanium Material Certificates for this product range
    Important!
    This Item is not compatible with standard 1.2mm internally threaded jewelry and can only be used with our own 1.2mm deep internally threaded jewelry.