PNS08CZ15
Wholesale Nose Jewelry Set of 10 PVD plated 316L steel nose screws with 1.5mm prong set CZ stone, thickness 0.8mm
- SKU:
- PNS08CZ15
- Material:
- 316L Surgical Steel
- Thickness:
- 0.8mm (20g)
- Top Part Size:
- 1.5mm
- __countPackage:
- 10
MSRP:
Was:
Now:
Price per pack as low as:
Product Description
This is essential type of nose jewelry that every piercing studio must have.
Click here to See our Nickel Release and Material Certificates for this product.
Product Videos
Custom Field
Material 316L Surgical Steel
Thickness 0.8mm (20g)
Top Part Size 1.5mm
__countPackage 10
Product Reviews
Recommended
Wholesale Nose Jewelry Set of 25 surgical steel nose screws with 1.5mm prong set CZ stone, thickness 0.8mm
Wholesale Nose Jewelry Set of 10 Titanium G23 nose screws with 1.5mm prong set CZ stone, thickness 0.8mm
Wholesale Nose Jewelry Set of 10 Titanium G23 nose screws with 2mm prong set CZ stone, thickness 0.8mm
Wholesale Nose Jewelry Lot of 10 PVD plated 316L steel nose screws with 1.5mm rounded top with bezel set crystal, thickness 0.8mm
Pack of 10 PVD plated Titanium G23 nose screws with 2mm prong set CZ stone, thickness 0.8mm