  • SBA16C4I Pack of 25 surgical steel Industrial barbells, Thickness 1.6mm, Cone size 4mm
    SBA16C4I
    Pack of 25 surgical steel Industrial barbells, Thickness 1.6mm, Cone size 4mm
    SKU:
    SBA16C4I
    Material:
    316L Surgical Steel
    Thickness:
    1.6mm (14g)
    Cone Size:
    4mm
    __countPackage:
    25
    MSRP:
    Was:
    Now: Price per pack as low as: ₣3.51 - ₣4.73
    Product Description
    This product is available in size 32mm to 48mm and can be used for Industrial piercings, Helix piercings or ear piercings.
    See our Material Certificates
    Product Videos
    Custom Field
    Material 316L Surgical Steel
    Thickness 1.6mm (14g)
    Cone Size 4mm